Soyer: TARKEM Modelinin Türkiye’ye Anlatılması Gerekir

Şubat 14, 2019 TARKEM

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adaylarından Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Tunç Soyer, TARKEM’i ziyaret etti. Tarihi Abacıoğlu Hanı’nda TARKEM Yönetim Kurulu ile bir araya gelen Soyer, bugüne kadar yapılan çalışmaları ilgiyle dinledi. Kemeraltı’nın İzmir için çok önemli bir hazine olduğunu dile getiren başkan adayı, yapılan çalışmaların çok değerli olduğunu ve bu modelin sonuna kadar desteklenmesi gerektiğini belirtti.

   

TARKEM’in İzmir için çok iyi bir örnek olduğunu belirten Tunç Soyer; “Bu yapı asıl Türkiye için çok iyi bir örnek. Hangi siyasi düşünceye sahip olunursa olunsun, bizi bir birimize bağlayan sebepler söz konusu olduğunda nasıl bir araya gelinebileceğini görebildiğimiz bir oluşum. Bu oluşum Türkiye’ye anlatılması, destek verilmesi gerekir. İzmir için olağanüstü güzel bir iş yapıyorsunuz. İzmir’in geleceği için çok önemli bir yatırım bu ve biz de göreve gelirsek ilk iş bir tarih belirleyip sizlerle her ay düzenli olarak bir araya gelmeliyiz.” dedi.

Esnaf Buluşmalarımız Başladı

Şubat 12, 2019 TARKEM

TARKEM olarak yaptığımız çalışmaları anlatmak, esnaflar için nasıl çözümler geliştirebiliriz birlikte karar vermek adına Esnaf Buluşmaları yapmaya başladık. 30 esnafın katıldığı ilk buluşma Abacıoğlu Hanı’nda bulunan ofisimizde gerçekleşti. Tarihi alanda yapılara neler yapılabileceğinin ve yöntemlerinin de konuşulduğu buluşmalar farklı grupların katılımıyla devam edecek. Kemeraltı’nın en büyük paydaşları olan esnaflarımıza katılımları ve katkıları için teşekkür ederiz.

İzmir Tarih Mobil Uygulaması ile Tarihi Kent Merkezini Keşfedin

Şubat 12, 2019 Tarihi Alan

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından tarihi kent merkezinde yürütülen İzmir Tarih Projesi kapsamında hayata geçirilen İzmir Tarih mobil uygulaması, yoğun bir çalışma sürecinin ardından hem App Store hem de Google Play‘de yerini aldı.

İzmir Tarih Mobil Uygulaması, İzmir Tarihi Kent Merkezi’nde yer alan tarihi ve kültürel değere sahip noktaların fotoğraflarıyla birlikte hikayesini okuma fırsatını sunuyor.

Uygulama, Tarihi Kent Merkezi’nin keşfedilmesine yönelik hazırlanan 6 keyifli tematik rotanın yanı sıra kullanıcıların kendi rotalarını oluşturmasını da mümkün kılıyor. Kullanıcının konumunu GPS üzerinden algılıyor ve istenilen noktalara navigasyonla yönlendiriyor. Favori mekanları belirleme, puan verme, kendi listeni oluşturma seçenekleriyle kişisel deneyimi ön plana çıkarıyor; arama filtreleriyle 258 nokta arasında birçok özelliğe göre kolayca seçim yapılabiliyor. 

Tarihi Kent Merkezimizin tanıtımı için çok önemli olan bu uygulamayı aşağıdaki bağlantıları kullanarak telefonunuza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.