Örnek Proje

Model:

Ortak Proje

Proje Durumu:

Avan Proje Hazırlandı

Proje İlerleme Durumu:
% 30
İşlev:

Ofis

Proje Hakkında:

Yusuf Rıza Eski İlkokulu, Kestelli Caddesi üzerinde, Salepçioğlu Camii arkasında, Kestelli Bölgesi’nin en büyük boş parsellerinden biridir. Okul gerek İzmir’in gerekse de Türkiye’nin en eski, çağdaş, modern okullarından biriydi. Okul, tarihinde nice Başbakanlar, sanatçılar, müzisyenler çıkarmıştır. Kemeraltı’nın cazibesini kaybetmesiyle önemini yitiren okul, 2000’li yılların başında yıktırılarak otopark olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Yusuf Rıza Eski İlkokulu’na ait Kestelli Caddesi ve 442. Sokak cepheli 2 parselde hayata geçirilecek proje ile; boş parseller Bilişim, Teknoloji, Tasarım ve Sosyal Kuluçka Merkezi haline getirilerek gerek gençlerin gerekse de küçük şirketlerin ofislerini barındıran bir merkez olacaktır. Söz konusu merkez, Üniversite işbirlikleri ile büyütülerek uluslararası özelliğe sahip olacak ve şehir merkezinde, ulaşımı rahat ve bulunduğu ortamdan ilham alan bir yer haline gelecektir.

Yusuf Rıza Ofisleri, yeni nesil ihtiyaçların karşılandığı, ekonomik, teknolojik birer ofis olarak İzmirliler’in hizmetine sunulacaktır. Kolay ulaşımı ile de rağbet görecek merkezde, nitelikli projeler üretilerek gerek özel sektör gerekse de sivil toplumun öncelikli alanları arasında yerini alacaktır.

Görseller

Videolar

Mevcut Durum:
Proje:

Konumu

Benzer Projeler

 • Rahmi Bey Konağı

  Planned to be Completed by 2025, Hire
 • Tevfik Paşa Mansions

  Planned to be Completed by 2023, Buy
 • Blue Kortejo

  Buy, Copleted Projects
 • Ay Yıldızlı Konak

  Planned to be Completed by 2023, Hire
Google Translate »