BALEV Kemeraltı’nda Bir Yapıyı Kurtarıyor

July 19, 2019 in TARKEM

Kemeraltı Azizler Sokağı’nda yer alan tarihi yapıya yatırım yapan Bornova Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı (BALEV) yapının restorasyonu konusunda TARKEM’den bilgi aldı. Geçtiğimiz yıl cumbası yanan ve metruk durumda olan yapının İzmir’e tekrar kazandırılması için insiyatif alan BALEV’e teknik konularda TARKEM destek olacak. Süreci birlikte yürütmek için bir araya gelen Bornova Anadolu Lisesi mezunları, TARKEM’in bölgede yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Kemeraltı’nın geleceği hakkında çok umutlandıklarını dile getiren konuklarımız, yeni dönemle birlikte önümüzdeki 5 yılda çalışmaların çok daha hızlanarak gözle görülür değişiklikler olacağını dile getirdiler.

Tarihi Kent Merkezimiz’deki yapıların iyileştirilmesine destek olan tüm kurumlara teşekkür ederiz.

Jimmy Key’den Smyrna Agorası’na Destek

July 19, 2019 in TARKEM

İzmir’in köklü tekstil firmalarından Sun Tekstil’in markası olan Jimmy Key, Smyrna Agorası kazılarına destek vermek amacıyla TARKEM ile birlikte özel tasarım tişörtler hazırladı. Tasarımlarını TARKEM’in yaptığı tişörtlerde, Batı Portiko’daki kemerlerden esinlenildi.

18 Temmuz 2019 tarihinde yapılan ziyarette Smyrna Antik Kenti Kazı Başkanı Doç. Dr. Akın ERSOY ve ekibine teslim edilen tişörtler kazılarda görev yapan kazı ekibi ve öğrenciler tarafından kullanılacak. Kazı Başkanı Doç. Dr. Akın ERSOY destek veren tüm kurumlara teşekkür etti.

TARKEM’in ortakları arasında da yer alan Sun Tekstil’e Tarihi Kent Merkezimize verdikleri desteklerden ötürü TARKEM olarak teşekkür ederiz.

Kemeraltı Sokağı’na Basından Yoğun İlgi

July 17, 2019 in TARKEM

Bu sene ilk kez İzmir Enternasyonal Fuarı’nda hayata geçecek olan Kemeraltı Sokağı basında geniş yer buldu. 10 gün boyunca Kemeraltı’nı ruhunun yansıtılacağı projede fuar ziyaretçilerine Kemeraltı’nın değerleri tekrar hatırlatılacak. Hem bölge esnafından hem de ilgili kurum/kuruluşlardan büyük övgü alan bu çalışma yerel ve ulusal basında da geniş yer buldu. İşte Kemeraltı Sokağı’yla ilgili basında çıkmış haberler;

Ege Telgraf:

Hürriyet:

Milliyet:

DHA:

Egede Son Söz:

Yenigün:

Gerçek İzmir:

İlkses:

İzgazete:

İzmir Ticaret Odası:

Kanalben (Köşe Yazısı – Hamdi Türkmen)

Kanalben:

Milliyet (Web):

Sabah:

Ticaret Gazetesi: