Tunç Soyer: “Kemeraltı İzmir’in Kalbidir”

May 16, 2019 in TARKEM

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç SOYER makamında TARKEM Yönetim Kurulu’nu kabul etti. Ziyarette karşılıklı iyi dilekler dile getirildi. Tarihi Kent Merkezi’nde yapılacak çalışmalar için başkanın görevlendirdiği danışmanlarla daha önce bir kaç defa bir araya gelinmişti. Kemeraltı’ndaki çalışmalara hızlıca başlayacaklarını dile getiren SOYER; “Kemeraltı’na İzmir’in kalbi olarak bakıyoruz. Kemeraltı’nı düzelterek, İzmir’i yükselteceğiz. TARKEM bizim için çok doğru bir örgütlenme ve finans modeli. Biz de sizin kadar bu işe gönül verdik. Bu dönemde en büyük önceliğimiz Kemeraltı olacak.” dedi.

Yönetim Kurulu üyelerimiz sayın başkana görevinde başarılar dileyerek ayrıldı.

TARKEM Komitelerinde Yoğun Mesai

May 13, 2019 in TARKEM

TARKEM Yönetim Kurulu’nun çalışmalarda daha aktif rol alması için oluşturduğu alt komiteler Tarihi Kent Merkezi için çalışmalarını sürdürüyor. Teknik Komite, Finansman Komitesi ve Sosyal Komite olarak 3 grupta yürütülen çalışmalar TARKEM bünyesinde çalışan profesyonel ekibe de yol gösterici bir görev üstleniyor.

Belirli aralıklarla bir araya gelen ve oluşturulan özel gündemlerle yürütülen çalışmalar kapsamında geçtiğimiz hafta Teknik Komite Mavi Kortejo’nun uygulama projelerini yerinde inceledi. Devam eden mimari projeleri de değerlendiren komite üyelerimiz ardından proje inşaatının devam ettiği Basmane’de bulunan yapı hakkında bilgi edindi.

Projelerin restorasyonu kadar uzun yıllar yaşatılması için işletmesinin çok önemli olduğunun farkında olan Finansal Komitemiz ise yapılara, tarihindeki işlevler göz önünde bulundurularak doğru işlevler kazandırılması için çalışmalara başladı. Bu konuda danışmanlık firmalarıyla da görüşen komite üyelerimiz, yapıların işletmesi için çeşitli modeller hazırlıyor.

Tarihi Kent Merkezi’nde yapılacak etkinlikler üzerine çalışan Sosyal Komitemiz ise, yeni dönemle birlikte bazı festivallerin bu bölgede yapılması üzerine girişimlere başladı. Bölgeye uygun olan yeni AB fonlarına başvuruların da görüşüldüğü komitemiz Kemeraltı’nın gece-gündüz yaşaması için çalışmalarını sürdürüyor.

Sırada Tevfik Paşa Konakları Var

May 10, 2019 in TARKEM

Basmane oteller bölgesinde bulunan en önemli yapılardan biri olan Tevfik Paşa Konakları’nın da restorasyon projesi tamamlandı. Her odasında banyosu bulunan ve toplamda 30 odadan oluşacak butik otelde; standart odalar, aile odaları ile süit odalar bulunacak.

Otelin ana binasının arkasında müşterilerine hizmet verebilecek bir avlusu bulunuyor. Tevfik Paşa Konağı’nın hemen arkasında yer alan ve tescilli olan Pembe Konak da yine satın alınıp projeye dahil edilmişti. Bu konağın önünde de bahçesi bulunuyor. Otelin giriş kısmında yer alan Kıraathane de, projede korunarak hem otel müşterilerine hem de dışarıdan gelen ziyaretçilere hizmet etmeye devam edecek. TARKEM tüm projelerinde olduğu gibi bu yapıda da projeyi hazırlarken engelli kullanımını göz önünde bulundurdu.