Sedef Özer

Genel Sekreter - Kentimiz İzmir

1978 yılında İzmir’de doğdu. Özel İzmir Amerikan Lisesi’nin ardından, Ege Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2000 yılında mezun oldu ve aynı üniversitede uluslararası pazarlama alanında yüksek lisansını tamamladı. 2006 yılına kadar özel sektörde dış ticaret, satış ve pazarlama alanlarında çalıştı ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının Avrupa Birliği Projeleri’nde koordinatör ve uzman olarak görev aldı.

2006 yılında İzmir Kalkınma Ajansı’nda çalışmaya başlayan Özer, program yönetimi, sosyal kalkınma programları ve girişimcilik alanlarında çalıştı ve 3 yıl boyunca Program Yönetim Birimi Başkanlığı yaptı. Ajanslar tarafından sağlanan ilk hibe programlarının yönetimini üstlendi ve 65 Milyon TL bütçeli 6 mali destek programını başarıyla yönetti.

Daha sonra aynı kurumda beş yıl Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü olarak çalıştı. Türkiye’nin ilk bölgesel yatırım tanıtım stratejisini hazırlayarak, İzmir’e yeni yabancı sermayeli ve teknoloji yatırımları kazandırılması sürecini yönetti. Görevde bulunduğu süre içerisinde toplam 79 milyon avronun bölgeye kazandırılmasına katkı sağladı.

Ocak 2018 tarihinden beri İzmir Kent Değerlerini Koruma ve Geliştirme Derneği Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır. Başta İzmir’in tarihi kent merkezi olmak üzere İzmir’in kent değerlerini korumak ve geliştirmek üzere projeler geliştirmektedirler. 

Google Translate »
Bize Whatsapp'tan ulaşın.