İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorlarından biri olduğu “7 Şehir, 7 Bölge, 7 Ülke” konseptiyle yola çıkan Gastro Show, İstanbul Kongre Merkezi Açık Alan – ICC’de yüzlerce katılımcıya, onlarca oturuma ve binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

Türkiye’den ve dünyadan gastronomi üst düzey şefler ve gastronomi uzmanlarının katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte Türk mutfağının önemli lezzetlerinin tanıtıldığı çeşitli atölyeler ve çeşitli ülkelerin mutfakları hakkında bilgilendirici oturumlar gerçekleştirildi.

İstanbul Kongre Merkezi açık alanında yer alan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin stant alanı büyük bir ilgiyle 28-30 Haziran tarihleri arasında ziyaret edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer, İstanbul Kongre Merkezi açık alanında yer alan İzmir Büyükşehir Belediyesi stant alanında bir araya geldi. İzmir standındaki TARKEM, Halkın Bakkalı, Visit İzmir, Fuar İzmir, Turuncu Çember, Baysan A.Ş., Tohum Merkezi, Üretici Pazarı, Coğrafi İşaretli Ürünler ve Terra Madre bölümlerini gezen Sayın Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu’na karadut şerbeti ile İzmir bölgesine özgü lezzetler ikram edildi.

Kemeraltı Lezzetlerinin tadım fırsatı bulunarak tanıtıldığı TARKEM standı da fuarda yerini aldı. Fuara gelen ziyaretçiler, Kemeraltı Lezzetleri başta olmak üzere İzmir ve Ege bölgesi gastronomi kültürü hakkında bilgi edindi.

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Kemeraltı ve Çevresi barındırdığı somut olmayan kültürel miras ögeleriyle de çok renkli bir kültür mozaiği barındırmaktadır. Yüzyıllardır zengin bir ticaret merkezi olarak varlığını sürdüren Kemeraltı Çarşısı’ndan nice markalar doğmuş, nice ürünler çıkmıştır.