Meet The Makers

An innovative collective of like-minded folks making useful and
enduring technology products

Sergenç İneler

Genel Müdür - TARKEM

1981 yılında İzmir’de doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini İzmir Özel Saint Joseph Fransız Lisesi’nde burslu olarak tamamladı. Ardından Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne Felsefe okudu. Üniversite eğitimi sırasında Avrupa Birliği projelerinde eğitmen olarak görev yaptı ve DPT bünyesindeki Türk Ulusal Ajansı’nın kurulumunda eğitmen olarak görev aldı. Kısa bir süre Strasbourg’ta Avrupa Konseyi’nde de çalıştı. 2006 yılında tekrar Türkiye’ye döndü ve Dünya Bankası ile çalışmaya başladı. 3 yıl süre ile Gençlik Sosyal Gelişim Programı’nda Hibe Yöneticisi olarak görev aldı. Ardından askerlik görevini İskenderun’da tamamladı ve askerlik sonrası İzmir’de bir tütün şirketinde üst düzey yönetici olarak görev almaya başladı.

Bu görevinden Kasım 2017’de ayrıldıktan sonra TARKEM ailesine katılarak önce ORKEM Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi ve 2018 Ocak’tan itibaren de TARKEM Genel Müdürlüğü görevini yürütmekte.Yine Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Felsefe Yüksek Lisans ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde Mühendislik İşletmeciliği olmak üzere iki yüksek lisans programını yüksek şeref öğrencisi olarak başarıyla tamamladı.

Erim ve İçim isminde iki çocuğun babası, Filiz Morova İneler’in eşi. Çok çeşitli sivil toplum kuruluşun da aktif üyesi. Tarihi Alan’da onun için en önemli husus; katılımcılık, iyileştirme ve kalkınmadır.

Evran Kurutaç

Projeler Yöneticisi - TARKEM

1978 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden 2000 yılında mezun oldu. İstanbul ve İzmir’de çeşitli mimarlık ofisleri ve inşaat şirketlerinde çalıştı. Türkiye çapında banka binaları için projeler hazırladı ve uygulamalarını gerçekleştirdi. Endüstri yapıları projeleri geliştirdi. Birçok konut projesi çizdi. Çalıştığı ofis bünyesinde restorasyon projesini çizdiği Sayıner Evi, Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülü’nü kazandı. Takip eden dönemde açtığı Evran Kurutaç Serbest Mimarlık Bürosu’nda farklı konularda mimari projelere imza attı. İnşaat şirketlerinde proje müdürü olarak görev aldı. Orta ve büyük ölçekli konut projeleri ve yüksek yapı projelerinde koordinatör olarak çalıştı. 2017 yılından itibaren TARKEM’de Projeler Yöneticisi görevini yürütmektedir. Evlidir, bir kızı vardır. Evran Kurutaç için geçmişten günümüze miras kalan yapıların doğru işlevle, doğru teknikle günümüze aktarılması, güncel teknoloji ve gelişmiş mimari olanakların kültür varlıklarımızın hayata geçirilmesi için kullanılması esastır.

Ahu Sönmez

Mimar - TARKEM

1995 yılında Almanya’da doğdu. İlköğretim eğitimine Almanya’da başlayıp, Aydın Özel Başak Koleji’nde devam etti, lise öğrenimini Aydın Süleyman Demirel Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 2017 yılında Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Comenius Programı ile İtalya’da öğrenci değişim programına katıldı. Eğitim hayatı süresince CartogrEphesus ile Efes Antik Kenti’nde, İzmir Tarih Projesi ile Yola Gel: Kemeraltı-Kadifekale Bisiklet Atölyesi gibi çeşitli atölyelere katıldı. 2016 yılının yaz aylarında Work and Travel ile Amerika’da, Colonial Williamsburg’da çalıştı. 2018 yılı Mart ayından bu yana TARKEM’de Mimar olarak çalışmaktadır. Kültürel Miras ve Turizm üzerine eğitim almaya devam etmekte ve eğitim ve çalışma hayatını, restorasyon üzerine sürdürmeyi hedeflemektedir.

Sedef Özer

Genel Sekreter - Kentimiz İzmir

1978 yılında İzmir’de doğdu. Özel İzmir Amerikan Lisesi’nin ardından, Ege Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2000 yılında mezun oldu ve aynı üniversitede uluslararası pazarlama alanında yüksek lisansını tamamladı. 2006 yılına kadar özel sektörde dış ticaret, satış ve pazarlama alanlarında çalıştı ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının Avrupa Birliği Projeleri’nde koordinatör ve uzman olarak görev aldı.

2006 yılında İzmir Kalkınma Ajansı’nda çalışmaya başlayan Özer, program yönetimi, sosyal kalkınma programları ve girişimcilik alanlarında çalıştı ve 3 yıl boyunca Program Yönetim Birimi Başkanlığı yaptı. Ajanslar tarafından sağlanan ilk hibe programlarının yönetimini üstlendi ve 65 Milyon TL bütçeli 6 mali destek programını başarıyla yönetti.

Daha sonra aynı kurumda beş yıl Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü olarak çalıştı. Türkiye’nin ilk bölgesel yatırım tanıtım stratejisini hazırlayarak, İzmir’e yeni yabancı sermayeli ve teknoloji yatırımları kazandırılması sürecini yönetti. Görevde bulunduğu süre içerisinde toplam 79 milyon avronun bölgeye kazandırılmasına katkı sağladı.

Ocak 2018 tarihinden beri İzmir Kent Değerlerini Koruma ve Geliştirme Derneği Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır. Başta İzmir’in tarihi kent merkezi olmak üzere İzmir’in kent değerlerini korumak ve geliştirmek üzere projeler geliştirmektedirler. 

We’re always looking for talent

Got what it takes to work with us? Great! Send us a link to your resumé or portfolio to become part of our talent pool.

SEE JOB OPENINGS

Google Translate »
Bize Whatsapp'tan ulaşın.