Meet The Makers

An innovative collective of like-minded folks making useful and
enduring technology products

Sergenç İneler

Genel Müdür

1981 yılında İzmir’de doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini İzmir Özel Saint Joseph Fransız Lisesi’nde burslu olarak tamamladı. Ardından Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne Felsefe okudu. Üniversite eğitimi sırasında Avrupa Birliği projelerinde eğitmen olarak görev yaptı ve DPT bünyesindeki Türk Ulusal Ajansı’nın kurulumunda eğitmen olarak görev aldı. Kısa bir süre Strasbourg’ta Avrupa Konseyi’nde de çalıştı. 2006 yılında tekrar Türkiye’ye döndü ve Dünya Bankası ile çalışmaya başladı. 3 yıl süre ile Gençlik Sosyal Gelişim Programı’nda Hibe Yöneticisi olarak görev aldı. Ardından askerlik görevini İskenderun’da tamamladı ve askerlik sonrası İzmir’de bir tütün şirketinde üst düzey yönetici olarak görev almaya başladı.

Bu görevinden Kasım 2017’de ayrıldıktan sonra TARKEM ailesine katılarak önce ORKEM Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi ve 2018 Ocak’tan itibaren de TARKEM Genel Müdürlüğü görevini yürütmekte.Yine Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Felsefe Yüksek Lisans ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde Mühendislik İşletmeciliği olmak üzere iki yüksek lisans programını yüksek şeref öğrencisi olarak başarıyla tamamladı.

Erim ve İçim isminde iki çocuğun babası, Filiz Morova İneler’in eşi. Çok çeşitli sivil toplum kuruluşun da aktif üyesi. Tarihi Alan’da onun için en önemli husus; katılımcılık, iyileştirme ve kalkınmadır.

Evran Kurutaç

Projeler Yöneticisi

1978 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden 2000 yılında mezun oldu. İstanbul ve İzmir’de çeşitli mimarlık ofisleri ve inşaat şirketlerinde çalıştı. Türkiye çapında banka binaları için projeler hazırladı ve uygulamalarını gerçekleştirdi. Endüstri yapıları projeleri geliştirdi. Birçok konut projesi çizdi. Çalıştığı ofis bünyesinde restorasyon projesini çizdiği Sayıner Evi, Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülü’nü kazandı. Takip eden dönemde açtığı Evran Kurutaç Serbest Mimarlık Bürosu’nda farklı konularda mimari projelere imza attı. İnşaat şirketlerinde proje müdürü olarak görev aldı. Orta ve büyük ölçekli konut projeleri ve yüksek yapı projelerinde koordinatör olarak çalıştı. 2017 yılından itibaren TARKEM’de Projeler Yöneticisi görevini yürütmektedir. Evlidir, bir kızı vardır. Evran Kurutaç için geçmişten günümüze miras kalan yapıların doğru işlevle, doğru teknikle günümüze aktarılması, güncel teknoloji ve gelişmiş mimari olanakların kültür varlıklarımızın hayata geçirilmesi için kullanılması esastır.

Ahu Sönmez

Mimar

1995 yılında Almanya’da doğdu. İlköğretim eğitimine Almanya’da başlayıp, Aydın Özel Başak Koleji’nde devam etti, lise öğrenimini Aydın Süleyman Demirel Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 2017 yılında Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Comenius Programı ile İtalya’da öğrenci değişim programına katıldı. Eğitim hayatında CartogrEphesus ile Efes Antik Kenti’nde, İzmir Tarih Projesi ile Yola Gel: Kemeraltı-Kadifekale Bisiklet Atölyesi gibi çeşitli atölyelere katıldı. 2016 yılının yazında Work and Travel programı ile Amerika’da, Colonial Williamsburg’da çalıştı.

2018 yılı Mart ayından bu yana TARKEM’de Mimar olarak görev almaktadır. Çalışma hayatına devam ederken 2020 yılında Anadolu Üniversitesi Kültürel Miras ve Turizm programını tamamlamıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Anabilim Dalında Restorasyon programında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Kültürel mirasın korunması, yeniden işlevlendirilerek hayata kazandırılması ve geleceğe aktarılması üzerine eğitim ve çalışma hayatını sürdürmeyi hedeflemektedir.

Özge Şenyurt Akgül, PhD

Genel Sekreter

1982 yılında Ankara’da doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini Ankara Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoloji bölümünden 2005 yılında mezun oldu. Lisans mezuniyeti sonrasında iş hayatında Ar-Ge yöneticiliğine paralel olarak eğitimine devam ederek ODTÜ Biyoteknoloji bölümünde yüksek lisans ve TOBB ETÜ’de MBA programını tamamladı. Sonrasında Pazarlama ve Marka Yönetimi alanına geçiş yaparak uluslararası şirketlerde uzun süre pazarlama yöneticisi olarak görev yaptı. 2021 Ağustos ayında Başkent Üniversitesi İşletme anabilim dalında “Müşteri Deneyimi ve Müşteri Odaklı Marka Değerinin Marka Sadakatine Etkisinde Marka Güvenin Düzenleyici Rolü” konulu doktora çalışmasını tamamladı.
2021 Nisan ayında Genel Sekreter olarak TARKEM ailesine katıldı. Farklı sivil toplum kuruluşlarında gönüllü ve üye olarak aktif yer almaktadır.

We’re always looking for talent

Got what it takes to work with us? Great! Send us a link to your resumé or portfolio to become part of our talent pool.

SEE JOB OPENINGS

Google Translate »