Vakıflar Oteli

Model:

Kiralama

Proje Durumu:

Sözleşme İmzalandı

Proje İlerleme Durumu:
% 65
İşlev:

Gençlik Hosteli

Proje Hakkında:

İzmir Tarihi Kent Merkezi, 19 alt bölgeden oluşmaktadır. Hatuniye Bölgesi, Eşrefpaşa Caddesi’nin başından başlayarak Anafartalar Caddesi üzerinde Basmane Garı’na kadar olan bölümü kapsamaktadır. Bölge, Smyrna Agorası kazı alanı ile Fevzipaşa Caddesi arasında kalırken, merkezinde Hatuniye Meydanı ile Oteller Bölgesi’ni, ayrıca eski Türk mahallelerini içermektedir. Tarihi Kent Merkezi içerisinde başta sırt çantalı gençlerin, yerli ve yabancı turistlerle tüm kentlilerin gelmesi planlanan bölgedir. Bölge, temel olarak konaklama işlevinin iyileştirilmesi ve yaygınlaştırılması ile çok çeşitli kültür ve sanat alanlarının açılması için butik ve küçük oteller, gençlik hostelleri, iletişim ve toplum merkezleri ile kültür sanat kurumlarının kurulması için planlanmıştır. Bölge, bu işlevlere ait dönüşümüne ilişkin yatırımları çekmektedir.

Oteller Sokağı, bölgenin iyileştirme çalışmaları gerçekleştirilmiş en önemli akslarından biridir; Basmane Garı ile Hatuniye Meydanı’nı birbirine bağlar. Bu sokak üzerinde onlarca tarihi konak ve ev, hali hazırda otel, pansiyon gibi konaklama işlevi ile yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır. Sokak üzerinde bulunan Vakıflar Oteli özellikle dış cephe duvar işlemeleri ile tarihin en güzel örneklerini de gözler önüne sermektedir.

Vakıflar Oteli; özellikle Hatuniye Bölgesi’ndeki ana işlev karar önerisine göre işlevlendirilmiş ve buna göre projelendirilerek bir “gençlik hosteli” yapılması kararı alınmıştır. Proje gerçekleştirildiğinde; Vakıflar Oteli bünyesinde yılın 12 ayı başta gençler olmak üzere tüm yerli ve yabancı turistlere konaklama hizmeti verilecektir. Proje dahilinde yaklaşık 30 yatak kapasitesi ile çok çeşitli sosyalleşme alanları, avlusu ve diğer tüm sunacağı hizmetlerle sokağa ve bölgeye model bir işletme olacaktır.

Görseller

Videolar

Mevcut Durum:
Proje:

Konumu

Benzer Projeler

 • Tevfik Paşa Mansions

  Buy
 • Yusuf Riza Offices

  Common Project
 • Albayrak Pasajı

  Buy
 • The Historic Istiklal School

  Common Project