Tarihi Akın Pasajı

Model:

Kiralama

Proje Durumu:

Avan Proje Hazırlandı

Proje İlerleme Durumu:
% 30
İşlev:

Restaurant

Proje Hakkında:

Kemeraltı’nın en yoğun bölgelerinden biri de Smyrna Agorası ile Anafartalar Caddesi’ni bağlayan Havra Sokağı’dır. Havra Sokağı’nın etrafındaki 6 sinagogu da içerisine alan en önemli kaldıraç proje, İzmir Yahudi Müzesi ile alanın yükselen ve tarih boyunca hiç düşmeyen cazibesi artacaktır. Tarihi Akın Pasajı da Havra Sokağı’na cepheli en büyük ticari tescilli yerlerden biridir. Karşısındaki 926 Sokak’ın “Gurme Sokak” konsepti ile yeniden işlevlendirilmesi ile, Tarihi Akın Pasajı bölgenin merkezinde, sokakları birbirine bağlayan en önemli geçiş yeridir.

Proje tamamlandığı zaman, “Tarihi Pasaj Restaurantı” haline gelecek olan Tarihi Akın Pasajı, gün içerisinde İzmirlilere ve yerli/yabancı misafirlere ev sahipliği yapacaktır. Kemeraltı’nın akşam da yaşayan bir bölge olması amacına uygun bir restaurant olacak bu mekan, özellikle gençlerin akşamları da gelebileceği ilgi çekici bir nokta olacak.

Konuklarına İzmir’in en leziz tatlarını burada tattıracak Tarihi Akın Pasajı, İzmir’deki en önemli eksiklerden birini de tamamlayacaktır.

Görseller

Videolar

Mevcut Durum:
Proje:

Konumu

Benzer Projeler

 • Tevfik Paşa Konakları

  Satın Alma
 • Yusuf Rıza Ofisleri

  Ortak Proje
 • Tarihi İstiklal Okulu

  Ortak Proje
 • ALGA

  Ortak Proje