Tevfik Paşa Konakları

Model:

Satın Alma

Proje Durumu:

Avan Proje Hazırlandı

Proje İlerleme Durumu:
% 30
İşlev:

Tarihi Butik Otel

Proje Hakkında:

Yüzlerce tarihi otelin bulunduğu Basmane Bölgesi’nde Tevfik Paşa Konağı; Hatuniye Meydanı’na cepheli, Dönertaş Sebili’ne komşu bölgedeki en önemli ve en büyük tarihi konaktır. 1907-1909 yılları arasında İzmir Belediye Reisi olan Tevfik Paşa’ya ait Konak şu anda mülteciler için bir konaklama mekanına dönüşmüş durumdadır. Nitelikli tavan işlemeleri, söveleri, motifleri ile göz alıcı nitelikte olan Tevfik Paşa Konağı bünyesindeki girişteki tarihi dükkanı, kıraathanesi, hamamı ve içerisinde çeşitli tarihi binaları ile bölgenin en önemli değerlerinden biridir. Söz konusu projeye 945. Sokak çıkmazındaki diğer tarihi konak da dahil edilerek bölgeye etki edebilecek en önemli yatırım yapılmıştır.

Tevfik Paşa Konakları restore edildikten sonra Tarihi Butik Otel olarak faaliyete geçirilerek gerek İzmirlilerin gün içerisinde zaman geçirmekten keyif aldığı, gerekse de şehir dışından gelen yerli ve yabancı turistler için uğrak bir konaklama noktası olacaktır.

Proje tamamlandığında, Basmane’nın kalbinde olan bu yapının içerisinde sıcak çayımızı yudumlayabilecek, şehrin içerisindeki bu vaha gibi yerde bulunan restaurantında İzmir’in geleneksel leziz tatlarını tadabilecek ve tarihle içiçe odalarında bizi geçmişle köprü kurmamızı sağlayacaktır.

Görseller

Videolar

Mevcut Durum:
Proje:

Konumu

Benzer Projeler

 • Yusuf Rıza Ofisleri

  Ortak Proje
 • Tarihi İstiklal Okulu

  Ortak Proje
 • ALGA

  Ortak Proje
 • Tarihi Akın Pasajı

  Kiralama