Basın Konseyi Yüksek Kurulu’ndan TARKEM’e Tam Destek

1986 yılında, medyanın apolitikleşme ve magazinleşmeye kaymasıyla oluşan sorunları, ilkesiz yayıncılık anlayışını gidermek ve basın alanında meslek ilkeleri teşkil ederek bir özdenetim kuruluşu oluşturmak amacıyla kurulan Basın Konseyi Yüksek Kurulu üyeleri Kemeraltı, Kadifekale, Basmane hakkında yapılanları dinlemek için TARKEM’e geldi.

Sayın Pınar Türenç başkanlığındaki üyeler TARKEM’in yaklaşık 7 yıldır İzmir Tarihi Kent Merkezi’nde yaptığı çalışmaları dinledi. Sunumu dinleyenler arasında yer alan Eski Büyükelçi Namık Tan; “Çok etkilendim; TARKEM Modeli özlediğimiz katılımcılık ruhu ile bir araya gelmiş ve olayları siyaset üstü alış şekli ile tüm Türkiye için bir rol model. Bunu tüm dünyaya anlatmak lazım” diyerek duygularını dile getirdi. Doğan Satmış; “Kemeraltı’nın çeperinde Kestelli, Hatuniye ve Havralar Bölgeleri’nde yoğunlaşılmış bu yatırımları görünce; İzmir’in bu bölgelerine olan inancım oldukça arttı. İzmir, tarihi ve kültürü ile yüzyıllardır örnek gösterilen, kültürlerin bir arada yaşayabildiği, kendi eserlerini ürettiği harika bir coğrafya. Bunun tekrar ayağa kaldırılıyor olduğunu görmek beni çok mutlu etti” dedi. TARKEM Şirketler Koordinatörü Uğur Yüce ise “Sizleri ağırlamak büyük bir şeref; sizler bizlerin gönüllü elçilerisiniz. Gittiğiniz yerlerde İzmir Tarihi Kent Merkezi’ni, TARKEM’i ne kadar çok anlatırsanız, o kadar mutlu olacağız” diyerek toplantıdaki sözlerini sonlandırdı.

Gerçekleştirilen sunumlardan sonra 15 kişilik Yüksek Kurul adına konuşan Başkan Türenç; “TARKEM’in yaptıklarını görmek; yapacakları hakkında da bilgi sahibi olmak beni çok heyecanlandırdı. Burada dinlediğimiz tüm bu olumlu haberleri Türkiye ile paylaşmak, hepimizin bir görevi olmalıdır. Biz de gönüllü olarak bu sürece destek vereceğiz.” dedi.


Bu yazıyı paylaş