Facebook İle Kemeraltı’nda Dev İşbirliği

Dünyaca ünlü sosyal medya ağı Facebook, İstanbul’dan sonra Türkiye’nin çeşitli yerlerinde ofis açmayı planlıyor.  Bu yerlerden biri olan İzmir için yer arayışında olan projenin yerel ortağı Habitat Derneği, TARKEM ile görüştü. Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır ve beraberindeki yetkililer TARKEM Abacıoğlu Hanı Ofisi’nde bir araya geldi ve çeşitli konular üzerinde fikir alışverişinde bulundu. Toplantıdaki konulardan biri de Facebook’un, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Habitat Derneği ile birlikte Türkiye’de açmak istediği ofisler oldu. İstanbul Maslak’ta açılan ve büyük bir ilgi gören Facebook İstasyon’un, farklı formalarla bir çok ilde de uygulanması planlanıyor. İzmir için de çeşitli kurumlarla görüşen Habitat Derneği, bu ofisin Kemeraltı gibi tarihi bir bölgede açılmasından büyük heyecan duyacaklarını belirtti.

Toplantının ardından farklı işbirlikleri için İstanbul’da bulunan TARKEM yetkilileri, Facebook İstasyonu yerinde ziyaret etti. Proje detayları ve işletme modelinin konuşulduğu toplantının ardından alternatif mekan değerlendirmelerinin yapılacağı belirtildi.

Facebook İstasyon, Facebook’un kişilere topluluk kurma gücü verme ve dünyayı birbirine daha yakın bir yer haline getirme misyonu ile açtığı topluluk merkezidir.


Bu yazıyı paylaş