İzmir Tarih Mobil Uygulaması ile Tarihi Kent Merkezini Keşfedin

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından tarihi kent merkezinde yürütülen İzmir Tarih Projesi kapsamında hayata geçirilen İzmir Tarih mobil uygulaması, yoğun bir çalışma sürecinin ardından hem App Store hem de Google Play‘de yerini aldı.

İzmir Tarih Mobil Uygulaması, İzmir Tarihi Kent Merkezi’nde yer alan tarihi ve kültürel değere sahip noktaların fotoğraflarıyla birlikte hikayesini okuma fırsatını sunuyor.

Uygulama, Tarihi Kent Merkezi’nin keşfedilmesine yönelik hazırlanan 6 keyifli tematik rotanın yanı sıra kullanıcıların kendi rotalarını oluşturmasını da mümkün kılıyor. Kullanıcının konumunu GPS üzerinden algılıyor ve istenilen noktalara navigasyonla yönlendiriyor. Favori mekanları belirleme, puan verme, kendi listeni oluşturma seçenekleriyle kişisel deneyimi ön plana çıkarıyor; arama filtreleriyle 258 nokta arasında birçok özelliğe göre kolayca seçim yapılabiliyor.

Tarihi Kent Merkezimizin tanıtımı için çok önemli olan bu uygulamayı aşağıdaki bağlantıları kullanarak telefonunuza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.


Bu yazıyı paylaş