İzmir’in Yöneticileri Kemeraltı’nda Bir Araya Geldi

12 Eylül 2020 – Cumartesi günü İzmir Valisi sayın Yavuz Selim Köşger, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı sayın Eser Atak, Konak Belediye Başkanı sayın Abdül Batur, TARKEM Yönetim Kurulu üyeleri ve beraberindeki heyetle Kemeraltı’nda çeşitli ziyaretler yapmak üzere bir araya geldi. Pandemi tedbirlerine dikkat edilerek yapılan ziyaretlerde, bölgede yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Kemeraltı’nda yapacağımız çok iş var diyen sayın vali: “Bunu hep birlikte yapmalıyız. Valiliğimize bağlı birimlerle birlikte, büyükşehir belediyesi, Konak Belediyesi, TARKEM ve vakıflar ile birlikte hareket ederek bunu başarabiliriz. Yürütülen projelerle iyileştirmeler başlamış. Bunun artarak devam etmesi gerekir. Biz de imkanlar dahilinde bu çalışmaları destekleyeceğiz.” dedi.

Heyet sabah 10.30 sularında Saat Kulesi önünde toplanarak, Kemeraltı’na giriş yaptı. Anafartalar Caddesi üzerinden ilerleyen heyet, yol üzerinde yer alan Yeni Şükran Oteli’ni de ziyaret etti. TARKEM Genel Müdürü Sergenç İneler’in mihmandarlık yaptığı heyet, Abacıoğlu Hanı’na geçerek burada TARKEM Yönetim Kurulu üyelerinin de dahil olduğu kahvaltıya katıldı. Kemeraltı’nın yöresel lezzetlerinin de sunulduğu kahvaltı sonrası, sayın vali ve beraberindeki heyet TARKEM ofisine geçerek yürütülen çalışmalar hakkında yapılan sunumu takip etti.

Sunum sonrası Yeşildirek Hamamı, Ali Galip Çikolata Fabrikası, Portekiz Sinagogu, Havra Sokağı, Etz Hayim Sinagogu gibi noktaları ziyaret eden heyet, sonrasında yine Anafartalar Caddesi üzerinden geçerek Salepçioğlu Camii’ne uğradı. Restorasyon süreci devam eden Dumlupınar Okulu’nu da yerinde inceleyen heyet, Konak Belediyesi’ne ait olan Ayla Ökmen Semt Merkezi’nde mola verdi. Mola sonrası 2. Beyler Sokak Sağlıklaştırma Projesi’ni de inceleyen heyet, İzmir Valiliği önünde programı tamamlamış oldu.


Bu yazıyı paylaş