Kemeraltı Üst Kurul Toplantısı TARKEM’de Gerçekleşti

Tarihi Kent Merkezi için periyodik olarak toplanan ve ilgili tüm kurumların üst düzey temsilcilerinin bir araya geldiği Üst Kurul Toplantısı TARKEM’in Abacıoğlu Hanı’ndaki ofisinde gerçekleştirildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer başkanlığında, Konak Belediyesi Başkanı Sayın Abdül Batur, TARKEM Şirketler Koordinatörü Sayın Uğur Yüce ve bu üç kurumun konu ile ilgili en üst düzeydeki bürokratlarının katılımıyla gerçekleşen toplantıda, özellikle İzmir’in en önemli projelerinden biri olan Kemeraltı, Kadifekale ve Basmane bölgelerinde önümüzdeki 4 yıl boyunca yapılacak olan yatırımlara odaklanıldı.

Başkan Tunç Soyer göreve geldiği ilk günden itibaren Kemeraltı’nın en önemli projelerinden biri olduğunu dile getirirken, bölgede çalışma yapan kuruluşlar olarak bu toplantıların düzenli olarak devam etmesini çok önemsediğini belirtti. Kemeraltı, Kadifekale ve Basmane bölgelerinde gözle görülür ölçüde önümüzdeki 4 senede çok büyük iyileştirmeler olacağını dile getiren Soyer, çalışmaların hızlanması için düğmeye bastıklarını belirtti. Yaklaşık 2 saat süren toplantıda Başkan Abdül Batur ise; “Vatandaşlarımızın bu bölgeye ailesi ile gece gündüz gelip burada vakit geçirebileceklerini, tarihi turistik yerleri gezebilecekleri bir yer olmasını istiyoruz. Bu bölgede belediyemiz olarak onlarca yatırımımız var. Birçok tarihi binayı restore ediyoruz, halkımızın hizmetine açıyoruz, bu yerlerin bu önümüzdeki 4 yıl boyunca katlayacağız; yatırımlarımızı, enerjimizi, gücümüzü bu alan için harcayacağız.” diyerek 4 yıllık icra planını değerlendirdi.

Üst kurul toplantı sonrası TARKEM ofisinde bir de hatıra fotoğrafı çekilirken; bölgede sadece gayrimenkul yatırımları değil; Tarihi Alan’a daha çok gençlerin, daha çok ailelerin getirilmesi için ne gibi sosyal yatırımların da yapılacağı konusunda mutabık kalındı.


Bu yazıyı paylaş