Kemeraltı’nda Yeni Bir Sayfa Açılıyor

Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası belediyelerin yapılanma süreçleri devam ederken, İzmir’de seçim sürecinde en çok konuşulan konuların başında yer alan Kemeraltı’nın yeniden canlanması için girişimlere başlandı. Bu kapsamda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde Tarihi Kent Merkezi ile ilgili çalışmalara başlayan başkan danışmanlarının ilk durağı TARKEM oldu.

Geniş bir katılımla gerçekleştirilen ziyaret kapsamında Havralar Bölgesi’nde önce bir gezi gerçekleştirildi ve TARKEM’in bölgede geliştirdiği ALGA, Albayrak Pasajı ve Akın Pasajı projeleri yerinde incelendi. Gezi kapsamında tarihi sinagogları da görme şansı yakalayan heyet, sonrasında TARKEM’in Abacıoğlu Hanı’ndaki ofisine gelerek bugüne kadar yapılan çalışmaları dinledi. Yeni dönemle birlikte artık yeni bir sayfanın açılması gerektiğinin vurgulandığı ziyarette, planlanan projelerin ivedilikle hayata geçirilmesi gerektiği görüşüldü.

Görüşmede İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Tarihi Kent Merkezi’nde yapılacak çalışmalar konusunda TARKEM ile birlikte hareket edeceği belirtilirken, öncelikli olarak icraata yönelik bir Stratejik Plan yapılması gerekliliği konusunda hemfikir olundu. TARKEM Yönetim Kurulu haftaya da Sayın Tunç SOYER’i makamında ziyaret edecek.


Bu yazıyı paylaş