Konak Belediyesi ile TARKEM’den Örnek İş Birliği

TARKEM ile Konak Belediyesi arasında Kemeraltı’nda iki tescilli binayı tekrar hayata kazandırmak için protokol imzalandı.

İş birliğinin Türkiye’ye örnek olacağını dile getiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve TARKEM Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Soyer, “Hepimizin ortak gayesi Kemeraltı’nı geliştirmek. Bu çalışmaları daha da büyüterek devam edeceğiz. Kemeraltı’nın dünyanın en güzel markalarından biri olabilmesi için ne yapsak az” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi  öncülüğünde kamu, sivil toplum ve özel sektör işbirliğiyle kurulan TARKEM ile Konak Belediyesi arasında Kemeraltı’nda iki tescilli binayı restore etmek ve kent hayatına kazandırmak için protokol imzalandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Sergi Salonu’nda düzenlenen protokol imza törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve TARKEM Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Soyer, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, TARKEM Yönetim Kurulu Başkan Vekili Muzaffer Tunçağ, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, TARKEM Genel Müdürü Sergenç İneler ve TARKEM yönetim kurulu üyeleri katıldı.

İmzalanan protokole göre, kültürel mirasımızın bir parçası olarak gelecek nesillere aktarılacak olan yapılar El Sanatları ve Zanaat Atölyeleri ve yaratıcı endüstrilerde faaliyet gösteren Sosyal Kuluçka Merkezi olarak işlevlendirilecek. Protokole göre binaların restorasyonu Mayıs 2023’te tamamlanacak ve planlanan işlevleriyle hizmete girecek.


Bu yazıyı paylaş