Tarihi Kent Merkezi’ni Bu Broşürlerle Keşfedin

TARKEM’in de destekleriyle stratejik ortağımız Kentimiz İzmir Derneği tarafından hazırlanan broşür ve harita çalışmaları tamamlandı. İzmir Kalkınma Ajansı’nın maddi desteğiyle hazırlanan broşürler Tarihi Kent Merkezi’ni deneyimlemek isteyecek olan yerli ve yabancı turistlere yönelik olarak hazırlandı. Projeye İzmir Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ve İzmir Büyükşehir Belediyesi de destek verdi.

Tarihi Kent Merkezi’nde gezmek isteyen ancak gezilecek yerler konusunda bilgi sahibi olmayan kişiler için yönlendirici olacak olan broşürler toplamda 5 farklı türden oluşuyor. Proje kapsamında aynı yurtdışı örneklerinde olduğu gibi tüm gezilecek noktaların, yeme-içme noktalarının, ulaşım haritalarının, genel bilgilerin, rotaların ve bir turistin ihtiyaç duyabileceği diğer yerlerin işaretlendiği bir Gezi Haritası hazırlandı. Gezi Haritası’nın İngilizce dilinde ikinci bir versiyonu da üretildi. Gezi Haritası dışında Kemeraltı, Basmane ve Kadifekale için ayrı ayrı hazırlanan, her noktanın detaylı açıklamasının olduğu Gezi Rehberleri gezerken detaylı bilgi almak isteyenler için güzel bir fırsat sunuyor.

Tüm broşürler ücretsiz olarak TARKEM ve Kentimiz İzmir Derneği ofislerinden temin edilebilir. Ayrıca hazırlanan tüm broşürler havaalanları, turizm bilgi ofisleri, müzeler ve ilgili tüm yerlere ulaştırılacaktır.


Bu yazıyı paylaş