TARKEM, Ekonomi Üniversitesi İle İşbirliklerine Devam Ediyor

TARKEM’in en önemli projelerinden biri olan Yusuf Rıza Ofisleri için İzmir Ekonomi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile işbirliği yapıldı. 4. Sınıf mimarlık öğrencileri bitirme ödevleri için Yusuf Rıza Ofisleri’ni çalıştı ve çizmiş oldukları projeleri ara değerlendirme toplantısında TARKEM teknik ekibi ile paylaştı.

İzmir Tarih Tasarım Stratejisi Raporu’nun en önemli stratejilerinden biri olan “Gençleri alana çekmek, onlara birer deneyim alanı sunmak” ilkesi ile TARKEM dönem başında İzmir Ekonomi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile yaptığı toplantılarda bu seneki 4. sınıf öğrencilerinin bir TARKEM projesini alarak projesini çizme fikri öğrencilerin çalışması ile somutlaştırıldı. TARKEM’in Tarihi Abacıoğlu Hanı’ndaki ofisinde yapılan teknik değerlendirme toplantısında öğrencilere Sayın Michael Edward Young hocamızın da katılımı ile kritikler verildi.

Çıkartılan proje alternatiflerinin nihai sonuçları, TARKEM Teknik ekibi tarafından değerlendirilerek yapılacak uygulama projelerine de temel oluşturacak. İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri ile yapılan mülakatta “Kemeraltı İzmir’in bir zenginliği, burası için gerçekleştirilecek projelerde etkin olabilmek bizim için çok önemli. Bu anlamda bu imkanı bize sağlayan TARKEM’e ve İzmir Ekonomi Üniversitesi üst yönetimine çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Mayıs sonu itibariyle projelerinin son hallerini sunacak olan öğrencilerin heyecanları göze çarparken TARKEM mimarlarından Evran Kurutaç; “İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencilerinin emekleri bizim için çok değerli. Yusuf Rıza Ofisleri için hazırlanan proje fikirleri bize de farklı bakış açıları kazandırdı. Somut yapılar üzerinde çalışmak öğrenci de olsanız her zaman farklı bir motivasyon sağlar. Öğrencilerimiz eminim okullarından mezun olup aldıkları nitelikli eğitimi, nitelikli projelere dönüştüreceklerdir. Özellikle yeni yönetimle beraber İzmir Ekonomi Üniversitesi ile artan bir işbirliğimiz var; bunun artarak devam etmesini de diliyorum” diyerek ay sonuna kadar yoğun bir şekilde çalışacak öğrencilere başarılar diledi.


Bu yazıyı paylaş