TARKEM ve UNESCO Alan Başkanlığı’ndan Ankara Çıkarması

UNESCO İzmir Tarihi Liman Kenti Alan Başkanı Abdülaziz Ediz ve Genel Müdürümüz Sergenç İneler, UNESCO kapsamında yürütülen çalışmalar ve TARKEM projeleri hakkında bilgi paylaşımında bulunmak üzere Ankara’da başta Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan olmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı bürokratlarına bir dizi temasta bulundu.

Verimli geçen toplantılarda İzmir Tarihi Liman Kent dosyasındaki 2021 yılında yapılanlara ilişkin çok detaylı bir sunum gerçekleştirildi. Sunum sonunda İzmir’deki söz konusu UNESCO sürecinde tüm paydaşların süreci tam etkileşimli ve paylaşımlı gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Sayın Alparslan “İzmir’de işlerin gerek yapılış şekli, gerekse de içeriği bakımından örnek bir model olduğunu söylemek yanlış olmaz” diye ekledi.

Alan Başkanı Sayın Ediz ise, “Sürecin en başından beri bizlere desteğiniz ile bu süreci götürüyoruz, elbirliği ile adaylık dosyamızı 2023 yılının eylül ayına yetiştireceğiz” diyerek toplantıyı sonlandırdılar.

Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uranoğlu’na da bir ziyaret gerçekleştiren UNESCO İzmir Tarihi Liman Kenti Alan Başkanı Abdülaziz Ediz ve Genel Müdürümüz Sergenç İneler, bölgedeki çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Damlacık Projesi konusunda detaylı brifingden sonra Sayın Genel Müdür “İzmir’de sizlerin varlığı ile gözümüz asla arkada kalmıyor” diyerek 2023 yılı sonuna kadar projenin uygulamasının bitirilme hedefinin olmasından dolayı başta İzmir Valiliği’ne olmak üzere tüm paydaşlara şükranlarını sundu.


Bu yazıyı paylaş