TARKEM’den Havra Sokağı’nda Bir Proje Daha

2018 yılı itibariyle gayrimenkul yatırımlarına da hız veren TARKEM, sıcak nokta stratejisiyle Tarihi Kent Merkezini canlandırma hedefini sürdürüyor. Havralar Alt Bölgesi’nde daha önce Akın Pasajı ve ALGA projelerini başlatan TARKEM, Albayrak Pasajı’nı da satın alarak projelerine bir yenisini ekledi.

TARKEM Havralar Bölgesi Projeleri

Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nın en önemli deneyim merkezlerinden biri olan Havra Sokağı’nda bulunan Albayrak Pasajı, her gün on binlerce ziyaretçisini ağırlayan sokağa cephe veren en önemli pasaj durumundadır. Tarihi pasaj 4,5 yıl süren müzakerelerin sonunda 24 Nisan 2019 tarihinde TARKEM’in projeleri arasına katıldı. Mart ayında toplam sermayesini 25 Milyon TL’ye çıkaran TARKEM, yaptığı bu satın alma ile bölgenin canlanması adına önemli bir adım daha atmış oldu.

TARKEM‘in Tarihi Kent Merkezi’nde 10. projesi olacak olan Albayrak Pasajı, toplamda 870 metrekarelik parsel alanına sahip 2 katlı betonarme yapıda 61 dükkandan oluşuyor. 1995’lere kadar Ayakkabıcılar Hanı olarak kullanılan yapı; TARKEM‘in tasarrufuna geçmesi ile hem boş metruk yapısından kurtulacak hem de kamuoyuna hizmet eden bir yapı haline gelecek.

Albayrak Pasajı (Alt Kat)

Albayrak Pasajı (Üst Kat)

Havra Sokağı’ndaki en önemli kaldıraç projelerden biri olan yan yana 6 sinagogun restore edilip ayağa kaldırılması ile; İzmir Yahudi Müzesi Projesi‘nin duvar komşusu olan Albayrak Pasajı, TARKEM tarafından projelendirilerek farklı yeme-içme duraklarının olacağı bir “Gurme Noktası” olacak. Yapılacak proje ile hem çarşıda 7 gün 24 saat açık restoranlar yer bulurken hem de komşusu olduğu İzmir Yahudi Müzesi ve Havra Sokağı projelerine can verecektir.

İzmir Yahudi Müzesi Projesi

İzmir Yahudi Müzesi Projesi

Albayrak Pasajı’nın satın alınması ile Havralar Bölgesi’ne yaptığı 3. büyük yatırımını gerçekleştirmiş olan TARKEM, bölgedeki çalışmalarını hızlandırmış oldu.

İşte Albayrak Pasajı’nın mevcut durumu:


Bu yazıyı paylaş