3×3 Videothon Kemeraltı Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sinema sektörüne ev sahipliği yapma vizyonu doğrultusunda kurularak film yapımları ve görsel içerik üretimi için İzmir’in cazibesini artırma hedefiyle çalışmalarını sürdüren İzmir Sinema Ofisi ile İzmir kent değerlerini korumak ve geliştirmek için yeni bir iş modeli yaratmak ve yarattığı bu modelle İzmir Tarihi Kent Merkezi’ni canlandırmak amacıyla kurulan TARKEM ortaklığında hayata geçen “3×3 Videothon Kemeraltı Video Yarışması” 18 Haziran 2022 Cumartesi günü Kemeraltı’nda gerçekleşmişti.

“3×3 Videothon Kemeraltı Video Yarışması”, UNESCO Dünya Mirası yolundaki İzmir’in Tarihi Kent Merkezi Kemeraltı bölgesini bir çekim alanına dönüştürmek ve video üretimine ilgi duyan kişileri İzmir’in en değerli alanlarından birinde eğlenceli ve yenilikçi bir video maratonu deneyimi etrafında buluşturmak amacıyla ilk kez düzenlendi.

“Kemeraltı’nı 3 Dakikada Anlat! Sadece 24 Saatin Var!” sloganıyla düzenlenen 3×3 Videothon Kemeraltı Video Yarışması kapsamında Tabağımdaki Miras, Zanaatkârların İzinde, Tarihi Liman Yolu olarak belirlenen temalardaki videolarını 24 saat içinde tamamlamaları istendi. Bu bir günlük maratonu tamamlayarak teslim edilen videoların değerlendirilmesi sürecinde akademisyenler, sinema, turizm, video içeriği alanında uzman kişiler ve influencerlardan oluşan 11 kişilik bir jüri kurulu görev yaptı.

Yarışmanın kazananları ise 20 Haziran 2022 Pazartesi akşamı Portekiz Sinagogu’nda yapılan ödül töreninde duyuruldu. Her kategoride 3 video ödüllendirilirken Barçın Spor’dan birincilere 3500-TL, ikincilere 1500-TL değerinde hediye çeki, Radisson Inn otelleri ise üçüncülere 2 kişilik kahvaltı hediyesi vererek yarışmanın sponsorları arasında yer aldılar.

Ödül Kazanan Yarışmacıların, Takımların ve Filmlerin Listesi:

Kategori – Zanaatkârların izinde

  1. Uluç Erdem Ersen, Kemeraltı Benim Dünyam
  2. Fatih Erkoç (Zakkum), Zanaatkârların İzinde
  3. Alara Aktay ve Emre Karadağ, Biz Amatörler ve Siz Ustalar

Kategori – Tarihi Liman Yolu

  1. İrem Özyürek (Domatesler), Adım Adım Kemeraltı
  2. Buket Yılmaz (Alsancak Leo&Lions), Kemeraltı Günlüğü
  3. Can Tezyürek, Bilinçaltımdaki Tarih

Kategori – Tabağımdaki Miras

  1. Furkan Akyol (Aster), Lezzet ve Kültür: Kemeraltı
  2. Serhat Çakılcıoğlu, Gez Gör Ye
  3. Orhan Yenici (Vag Teknik), Menemenci Akın
  • Mansiyon: Orhan Ökmen, Köfteci Kardeşler

Yaşattığı heyecanlı ve keyifli anların yanı sıra Kemeraltı’nın değerlerinin yaratıcı görsel çalışmalar ile video kayıt altına alınması için yenilikçi ve katılımcı bir yöntem olarak ortaya çıkan “3×3 Videothon Kemeraltı Video Yarışması”nın gelenekselleşmesi temennileri katılım sağlayan herkes tarafından paylaşıldı.

3×3 Videothon Kemeraltı katılımcıları tarafından yarışma kapsamında hazırlanan filmlerden seçkiler “kemeraltivideothon” başta olmak üzere katılımcı kurumların sosyal medya hesaplarında yayınlanarak takipçilerin ve Kemeraltı’na ilgi duyan herkesin beğenisine sunulacak.


Bu yazıyı paylaş