Almanya Federal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisinin TARKEM’e Ziyareti

Almanya Federal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Jürgen Schulz, İzmir’deki gelişmeleri takip etmek üzere kente bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyareti sırasında özellikle Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nı deneyimlemeyi arzu ettiğini bildiren Sayın Büyükelçi; Smyrna Antik Kenti Kazısı, Kızlarağası Hanı ve Saat Kulesi’ne gerçekleştirdiği ziyaretlerinin ardından Anafartalar Caddesi üzerinde bulunan hanları, sebilleri, camileri, havraları ve Havra Sokağı’nı gezerek turu tamamladı. Büyükelçinin Kemeraltı ziyaretinde kendisine Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Nesim Bencoya ve Profesyonel Rehber Serdar Çelenk eşlik etti.

Büyükelçi, özellikle Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nın geleceği için önem teşkil eden “İzmir, Tarihi Liman Kenti” dosyasının UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınması süreci hakkında bilgi almak ve son dönemde bölgede yapılan restorasyon çalışmaları hakkında fikir sahibi olmak için TARKEM ofisini de ziyaret etti.

Tarihi Alana dair bilgi ve projeler, Genel Müdürümüz Sergenç İneler tarafından detaylı bir sunum ile Sayın Büyükelçiye aktarıldı. Büyükelçi: “Kemeraltı, Kadifekale, Basmane bölgeleri, bu kentin öz evlatları. İzmir’in özü niteliğindeki bu yerleri yakından takip etmeye devam edeceğim. Ülkem adına da bu bölgelerde yapılması gereken ne varsa yapmaktan mutluluk ve onur duyarım” dedi.

Ziyaretin yakın zaman içerisinde, bölge için olumlu iş birliklerine dönmesi dileği ile ofisimizden uğurladığımız Sayın Büyükelçi Jürgen Schulz’a TARKEM’e ziyaretlerinden dolayı şükranlarımızı sunarız…


Bu yazıyı paylaş