TARKEM Komitelerinde Yoğun Mesai

TARKEM Yönetim Kurulu’nun çalışmalarda daha aktif rol alması için oluşturduğu alt komiteler Tarihi Kent Merkezi için çalışmalarını sürdürüyor. Teknik Komite, Finansman Komitesi ve Sosyal Komite olarak 3 grupta yürütülen çalışmalar TARKEM bünyesinde çalışan profesyonel ekibe de yol gösterici bir görev üstleniyor.

Belirli aralıklarla bir araya gelen ve oluşturulan özel gündemlerle yürütülen çalışmalar kapsamında geçtiğimiz hafta Teknik Komite Mavi Kortejo’nun uygulama projelerini yerinde inceledi. Devam eden mimari projeleri de değerlendiren komite üyelerimiz ardından proje inşaatının devam ettiği Basmane’de bulunan yapı hakkında bilgi edindi.

Projelerin restorasyonu kadar uzun yıllar yaşatılması için işletmesinin çok önemli olduğunun farkında olan Finansal Komitemiz ise yapılara, tarihindeki işlevler göz önünde bulundurularak doğru işlevler kazandırılması için çalışmalara başladı. Bu konuda danışmanlık firmalarıyla da görüşen komite üyelerimiz, yapıların işletmesi için çeşitli modeller hazırlıyor.

Tarihi Kent Merkezi’nde yapılacak etkinlikler üzerine çalışan Sosyal Komitemiz ise, yeni dönemle birlikte bazı festivallerin bu bölgede yapılması üzerine girişimlere başladı. Bölgeye uygun olan yeni AB fonlarına başvuruların da görüşüldüğü komitemiz Kemeraltı’nın gece-gündüz yaşaması için çalışmalarını sürdürüyor.


Bu yazıyı paylaş