ALGA

Model:

Ortak Proje

Proje Durumu:

Ön Protokol İmzalandı

Proje İlerleme Durumu:
% 10
İşlev:

Restaurant

Proje Hakkında:

926 Sokak, Havralar Bölgesi’nde içerisinde nice tarihi yapılara ev sahipliği yapan, zamanın ayakkabı ve kundura imalatçılarının yer aldığı en önemli potansiyel çekim noktalarından biridir. Kemeraltı’nın en önemli ulusal markalarından biri olan Ali Galip Şekerlemeleri’nin fabrikası da 1950’lerden itibaren bu sokağın en önemli yapılarındandır. Dış cephe estetiği bakımından da bölgenin en değerli yapılarından olan bu bina, ayakkabıcılar Pınarbaşı’na taşındıktan sonra önemini yitiren sokakta, bugünlerde bir hayalet sokağa dönüşse bile içerisinde barındırdığı potansiyel ile Kemeraltı’na etki edebilecek en önemli çekim noktasıdır.

Ali Galip Eski Çikolata Fabrikası projesi tamamlandığında giriş katında çok farklı restaurantlara ev sahipliği yapacak, arka bahçesi ile nefes alacak, üst katları ile gerek konaklama gerekse de diğer başka fonksiyonlara da rahatlıkla hizmet verebilecek, 926 Sokak’ın talihini değiştirecek önemli bir yapıdır.

Başta gençlerin ve tüm İzmirlilier’in uğrak noktası olacak bu mekan; hem çevresindeki mekanlar için örnek olacak hem de pozitif dönüşümün başlangıcı olacaktır.

Görseller

Videolar

Mevcut Durum:
Proje:

Konumu

Benzer Projeler

 • Tevfik Paşa Konakları

  Satın Alma
 • Yusuf Rıza Ofisleri

  Ortak Proje
 • Tarihi İstiklal Okulu

  Ortak Proje
 • Tarihi Akın Pasajı

  Kiralama