Vakıflar Konağı 2

Model:
Kiralama

Proje Durumu:
Fikir Projesi Hazırlandı

Proje İlerleme Durumu:

% 30

İşlev:
Ofis

Proje Hakkında:
İzmir Tarihi Kent Merkezi, 19 alt bölgeden oluşmaktadır. Kestelli Bölgesi; 2. Beyler (848 Sokak) ile 919 Sokak arasında, içerisine Kestelli Caddesi’nin tüm yapılarını dahil eden; güneyinde Eşrefpaşa, kuzeyinde Anafartalar caddeleri ile sınırlanmış alandır. Tarihi Kent Merkezi içerisinde öncelikle gençler, sanatçılar, yeni nesil şirketler ve çalışanları için bir çekim merkezi oluşturması planlanan bölgedir.

Kestelli Bölgesi, yenilikçi işlevlerin yanı sıra; ofisler, öğrenme merkezleri, sanat hanı ve galerileri ile sosyal ve kültürel merkezlerin oluşturulması için şekillenecektir. Bölge, söz konusu işlevlere ait yatırımlar için yeni bir odak noktası haline gelmektedir.

Vakıflar mülkiyetinde bulunan ve 118 ada 4 parselde yer alan yapı, Tarihi İstiklal Okulu, Yusuf Rıza Ofisleri ve 442 Sokak Ofislerine komşudur. Yapı aynı zamanda Alanyalı Konağı’nın karşısında yer almaktadır.

TARKEM (Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş.) tarafından İzmir Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden restorasyon karşılığı uzun dönem kiralanmıştır.

Bodrum kat, Zemin kat ve 1. Kattan oluşan tescilli yapı, bütünlüğünü korumaktadır.

Görseller

Videolar

Mevcut Durum:

Proje:

Konumu

Benzer Projeler

 • Tevfik Paşa Mansions

  Buy
 • Blue Kortejo

  Buy
 • Ay Yıldızlı Konak

  Hire
 • Vakıflar Oteli

  Hire
Google Translate »
Bize Whatsapp'tan ulaşın.